Marcin Marusiński

radca prawny

Wpisany na listę radców prawnych prowadzoną przez Radę OIRP w Łodzi pod numerem ŁD-M-1936. Od wielu lat prowadzi kancelarię pomagając osobom fizycznym, które na swej życiowej drodze muszą zetknąć się z sądem oraz obsługując podmioty gospodarcze tak z sektora prywatnego, jak i publicznego.
[Więcej >>>]

Wygraj z ZUS

O blogu

Blog, który w tej chwili przeglądasz dotyczy pewnego fragmentu mojej działalności, którą zajmuję się prowadząc kancelarię jako radca prawny.

Zauważyłem, że tematyka emerytur pomostowych nie doczekała się w internecie wielu publikacji w formie oczekiwanej przez osoby, które chcą zawalczyć o swoje prawo do emerytury. Być może samodzielnie podjęły się napisania odwołania od decyzji ZUS. W tym blogu chciałbym przybliżyć to zagadnienie od strony praktycznej. Przede wszystkim jednak używając przystępnego języka, bez zarzucania czytelnika mnogością przepisów, od znajomości których jest właśnie radca prawny.

Sala sądowa to moje miejsce pracy. Zadaniem bloga jest przybliżenie tej pracy w zakresie odwołania od decyzji ZUS dotyczącej emerytury pomostowej. Nie zastąpi to indywidualnej porady prawnej, bowiem ta wymaga zapoznania się z informacjami i dokumentami. Jednakże wielu osobom przybliży całą procedurę „odczarowując” ją i ukazując, że nie należy się jej bać.

W niektórych sytuacjach zalecana jest reprezentacja Klienta przez radcę prawnego w sądzie. Wówczas zachęcam do kontaktu ze mną.

Marcin  Marusiński
radca prawny

***